Úvod Středověká krčma Středověká krčma

Hostinec opředený mnoha bájemi a legendami.

Hostinec opředený mnoha bájemi a legendami.

Rezervace

V případě jakýchkoliv otázek či dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

Kontaktní formulář

Jediným krokem přes práh krčmy se přenesete z 21. století do středověku.

 

Od roku 1375, kdy byl otevřen, sem po staletí chodili králové i šarlatáni. Často prý sem tajnou chodbou z hradu zavítali v přestrojení čeští králové, aby utopili v pivním moku svůj žal nad neutěšenými poměry v Čechách. Popíjel zde magistr Kelly i Arcimboldo, Jaroslav Hašek, Karel Čapek i W.A.Mozart.

 

Traduje se, že zde geniální Wolfgang Amadeus, v září roku 1791, při své poslední návštěvě Prahy, hodlal složit "Velkou ranní". Z neznámých důvodů však nakonec zůstal jen u "Malé noční".

 

Na přelomu 18. a 19. století byl majitelem hostince jistý bývalý "regimentstambor" jménem Krügler. Vyhlášený showman. Dovedl mistrně pískat a při tom tloukl vařečkou o stůl, jakoby bubnoval. Jindy obšťastňoval hosty vychloubačnými historkami.

 

V průčelí místnosti měl obraz, velký akvarel, znázorňující krále Václava IV., připíjejícího Pražanům napěněným pivem. Když Jaroslav Hašek tehdy naslouchal chlubným řečem hostinského pravil: "... není možné aby takový plkal obsluhoval pod podobiznou krále." Načež obraz popadl, a prokopl ho vejpůl. Incident se neobešel bez facek, šťouchanců a krve.

 

Historii krčmy provázejí i další krvavé události. Kterýsi host zde během času nashromáždil slušný dluh, neplatíc za útratu. Slovo dalo slovo a hostinský nakonec milého "švorcáka" zamordoval a vstrčil do kanálu. Velká voda však obrátila nebožtíka ,,naštorc“ a děti které si zde hrály, skoply do kanálu míč. Když se jej pokoušely vyšťourat, došlo k maléru, jakým ostatně končívá většina mordů. Hostinského zavřeli a s ním i na několik dní i hostinec. Poprvé a naposledy v jeho historii...

 


Také proto se traduje, že "brabantský král" patří mezi nejstarší, téměř nepřetržitě otevřené hostince v Praze.

 


 

OTEVÍRACÍ DOBA

 

 Pondělí   11:00 - 22:00                       ---
 Úterý  11:00 - 23:00  Středověký program od 19 hod
 Středa  11:00 - 23:00  Středověký program od 19 hod
 Čtvrtek  11:00 - 23:00  Středověký program od 19 hod
 Pátek  11:00 - 24:00  Středověký program od 19 hod
 Sobota  11:00 - 24:00  Středověký program od 19 hod
 Neděle  11:00 - 23:00                        ---

 

Rezervace místeček do krčmy: +420 257 217 032.

Hromadné objednávky: +420 602 524 725.

 

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.